Moscow Theatre

Yerevan

12:00 – 13:00

Yolngu Homeland / Յոլնգուների երկիրը,

Dir./ռեժ.` Natasha Fijn / Նատաշա Ֆայն (58’ Australia/Ավստրալիա 2015) >40


13:00 – 13:55

Habitat – personal notes / Բնակավայր. անձնական գրառումներ,

Dir./ռեժ.` Emiliano Dante / Էմիլիանո Դանտե (55’ Italy/Իտալիա 2014) >40


14:30 – 15:05

68 members/ 68 անդամ, Dir./ռեժ.` Ramesh Khadka / Ռամեշ Խադկա (34’ Nepal/Նեպալ) 2014 <40


15:10 – 16:00

Indian women on record/ Հնդկուհիների ձայնապնակների վրա,

Dir./ռեժ.` Vidya Shah, Parthiv Shah/ Վիդյա Շահ, Փարթիվ Շահ (50’ India/Հնդկաստան 2016) >40


16:20 – 16:56

Out of focus/ Ֆոկուսից դուրս

Dir./ռեժ.` Adrian Arce, Antonio Zirion/ Ադրիան Արսե, Անտոնիո Զիրիոն (36’ Mexico/Մեքսիկա 2013) <40


17:00 – 18:10

Canine/ Շները, Dir./ռեժ.` Esa Hari Ackbar / Էսա Հարի Աքբար (66’ Indonesia/Ինդոնեզիա 2016 ) >40

Malyan Theatre

Yerevan

12:00 – 12:50

Obsolescence/Հնացում,

Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’ Mexico/Մեքսիկա 2015) >40


13:00 – 13:40

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը,

Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’ Italy/Իտալիա 2012) <40


13:40 – 13:55

Banquet / Խնջույքը,

Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’ India/Հնդկաստան 2015) <40


14:30 – 16:00

My kingdom is not of this world/ Իմ արքայությունն այս աշխարհից չէ,

Dir./ռեժ.` Tatiana Font/ Տատյանա Ֆոնտ (87’ Argentina/Արգենտինա 2013) >40


16:20 – 16:50

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին,

Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’ Craotia/Խորվաթիա 2011) <40


16:50 – 17:15

Holy God/Սուրբ Աստված,

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’ Russia/Ռուսաստան 2016) <40

Arm.-Rus. University

Yerevan

11:00 – 12:30

Children of Haliya /Հալիաների զավակները
Dir./ռեժ.` Charles Howarth/ Չարլզ Հոուորթ (90’ UK /Մեծ Բրիտանիա 2015 ) >40


12:30 – 14:00

Master Class with Charles Howarth / Վարպետության դաս Չարլզ Հոուորթի հետ

Hoktember Theatre

Gyumri

12:00 – 13:00

Yolngu Homeland / Յոլնգուների երկիրը,

Dir./ռեժ.` Natasha Fijn / Նատաշա Ֆայն (58’ Australia/Ավստրալիա 2015) >40


13:00 – 13:55

Habitat – personal notes / Բնակավայր. անձնական գրառումներ,

Dir./ռեժ.` Emiliano Dante / Էմիլիանո Դանտե (55’ Italy/Իտալիա 2014) >40


14:30 – 15:05

68 members/ 68 անդամ,

Dir./ռեժ.` Ramesh Khadka / Ռամեշ Խադկա (34’ Nepal/Նեպալ 2014) <40


15:10 – 16:00

Indian women on record/ Հնդկուհիների ձայնապնակների վրա,

Dir./ռեժ.` Vidya Shah, Parthiv Shah/ Վիդյա Շահ, Փարթիվ Շահ (50’ India/Հնդկաստան 2016 ) >40


16:20 – 17:00

Out of focus/ Ֆոկուսից դուրս,

Dir./ռեժ.` Adrian Arce, Antonio Zirion/ Ադրիան Արսե, Անտոնիո Զիրիոն (36’ Mexico/Մեքսիկա 2013) <40


17:00 – 18:10

Canine/ Շները,

Dir./ռեժ.` Esa Hari Ackbar / Էսա Հարի Աքբար (66’ Indonesia/Ինդոնեզիա 2016) >40

Moscow Theatre

Yerevan

11:00 – 11: 30

These Objects, Those Memories / Այս իրերը, այդ հուշերը,

Dir./ռեժ.` Roger Horn / Ռոջեր Հորն (30’, South Africa/ՀԱՀ, 2015) <40


11:40 – 11:50

Marie’s Dictionary / Մարիի բառարանը

Dir./ռեժ.` Emmanuel Vaughan-Lee /Էմանուել Վան-Լի (10 ’ USA/ԱՄՆ 2014) <40


12:00 – 12:35

Out of the Blue / Զարթուցիչ,

Dir./ռեժ.` Piotr Malecki /Պյոտր Մալեցկի (33’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


12:40 – 13:55

In Berlin / Բեռլինում,

Dir./ռեժ.` Rosemarie Blank /Ռոզմարի Բլանկ (75’, Germany-Netherlends/ Գերմանիա-Նիդերլանդներ, 2016) NonC


14:30 – 15:10

Hello, Fellini! / Ողջո՜ւյն, Ֆելինի՛,

Dir./ռեժ.` Arman Yeritsyan / Արման Երիցյան (36’, Armenia/Հայաստան, 2006) <40


15:15 – 16:15

May I Enter / Կարող եմ մտնել,

Dir./ռեժ.` Koštana Banović / Կոշտանա Բանովիչ (57’, Netherlands/Նիդեռլանդներ, 2010) >40


16:20 – 16:45

Sarafan / Սարաֆան,

Dir./ռեժ.` Alexandra Strelyanaya / Ալեքսանդրա Ստրելյանայա (21’, Russia/Ռուսաստան, 2006) <40


16:45 – 18:00

Istanbul Notes / Ստամբուլյան նոթեր,

Dir./ռեժ.` Özlem Sarıyıldızm Yunus Emre Aydın / Օզլեմ Սարիյիլդիզ, Յունուս Էմրե Այդին (70’, Turkey/Թուրքիա, 2015) >40


19:00 – 20:25

The Devil’s Moves / Սատանու քայլերը,

Dir./ռեժ.` Domingo Morena/ Դոմինգո Մորենա (82’, Spain/Իսպանիա, 2015) >40


20:30 – 20:55

Roots / Արմատներ,

Dir./ռեժ.` Felice Fornabaio / Ֆելիչե Ֆորնաբայո (25’, Italy/Իտալիա, 2015) <40

Malyan Theatre

Yerevan

ՀԱՐԳԵԼԻ ՀԱՆԴԻՍԱՏԵՍ
Ցածր հաճախելիության պատճառով՝ Հ. Մալյանի անվան թատրոնում նախատեսված ցուցադրությունները հանվել են:
Սիրով սպասում ենք ձեզ «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր փոքր դահլիճում, Հայ-ռուսական համալսարանում և «Մետաքսի ճանապարհ» հյուրանոցում:

DEAR VIEWERS
Because of low admission, the screenings in Henrik Malyan Theatre have been canceled.
We’ll be glad to see you in Moscow Cinema’s Small Red Hall, the Russian-Armenian University and Silk Road Hotel.

Arm.-Rus. University

Yerervan

12:00 – 12:50

Obsolescence / Հնացում, Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’, Mexico/Մեքսիկա, 2015 ) >40


13:00 – 13:40

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը, Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’, Italy/Իտալիա, 2012 ) <40


13:40 – 13:55

Banquet / Խնջույքը, Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’, India/Հնդկաստան, 2015) <40


16:00 – 16:30

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին, Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’, Croatia/Խորվաթիա, 2011) <40

Hoktember Theatre

Gyumri

11:00 – 11: 30

These Objects, Those Memories / Այս իրերը, այդ հուշերը,

Dir./ռեժ.` Roger Horn / Ռոջեր Հորն (30’, South Africa/ՀԱՀ, 2015) <40


11:40 – 11:50

Marie’s Dictionary / Մարիի բառարանը

Dir./ռեժ.` Emmanuel Vaughan-Lee /Էմանուել Վան-Լի (10 ’ USA/ԱՄՆ 2014) <40


12:00 – 12:35

Out of the Blue / Զարթուցիչ,

Dir./ռեժ.` Piotr Malecki /Պյոտր Մալեցկի (33’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


12:40 – 13:55

In Berlin / Բեռլինում,

Dir./ռեժ.` Rosemarie Blank /Ռոզմարի Բլանկ (75’, Germany-Netherlends/ Գերմանիա-Նիդերլանդներ, 2016) NonC


14:30 – 15:10

Hello, Fellini! / Ողջո՜ւյն, Ֆելինի՛,

Dir./ռեժ.` Arman Yeritsyan / Արման Երիցյան (36’, Armenia/Հայաստան, 2006) <40


15:15 – 16:15

May I Enter / Կարող եմ մտնել,

Dir./ռեժ.` Koštana Banović / Կոշտանա Բանովիչ (57’, Netherlands/Նիդեռլանդներ, 2010) >40


16:20 – 16:45

Sarafan / Սարաֆան,

Dir./ռեժ.` Alexandra Strelyanaya / Ալեքսանդրա Ստրելյանայա (21’, Russia/Ռուսաստան, 2006) <40


16:45 – 18:00

Istanbul Notes / Ստամբուլյան նոթեր,

Dir./ռեժ.` Özlem Sarıyıldızm Yunus Emre Aydın / Օզլեմ Սարիյիլդիզ, Յունուս Էմրե Այդին (70’, Turkey/Թուրքիա, 2015) >40


19:00 – 20:25

The Devil’s Moves / Սատանու քայլերը,

Dir./ռեժ.` Domingo Morena/ Դոմինգո Մորենա (82’, Spain/Իսպանիա, 2015) >40


20:30 – 20:55

Roots / Արմատներ,

Dir./ռեժ.` Felice Fornabaio / Ֆելիչե Ֆորնաբայո (25’, Italy/Իտալիա, 2015) <40

Silk Road Hotel

Yerevan

21:00 – 22:30

Deadlock / Փակուղի,

Dir./ռեժ.` Harutyun Khachatryan / Հարություն Խաչատրյան (94’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40

Moscow Theatre

Yerevan

12:00 – 13:25

The Walnut Tree / Ընկուզենի,

Dir./ռեժ.` Ammar Aziz /Ամար Ազիզ (81’, Pakistan/Պակիստան, 2016) >40


14:30 – 16:00

Children of Haliya /Հալիաների զավակները,

Dir./ռեժ.` Charles Howarth/ Չարլզ Հոուորթ (90’, UK /Մեծ Բրիտանիա, 2015) >40


16:20 – 18:00

The Tentmakers of Cairo / Կահիրեի գորգագործները,

Dir./ռեժ.` Kim Beamish / Քիմ Բիմիշ (95’, Egypt/ Եգիպտոս, 2015) >40


19:00 – 19:25

Red Runs the Sea / Կարմիրը պատել է ծովը,

Dir./ռեժ.` Peter Poole /Փիթեր Փուլ (25’, UK/Մեծ Բրիտանիա, 1965) NonC


19:30 – 19:50

Sktorashen/Սխտորաշեն,

Dir./ռեժ.` Garegin Papoyan / Գարեգին Պապոյան (18’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40


19:55 – 20:05

Elegy in Light / Լուսեղեն էլեգիա,

Dir./ռեժ.` Zareh Tjeknavorian / Զարեհ Ճգնավորյան (10’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40

Malyan Theatre

Yerevan

ՀԱՐԳԵԼԻ ՀԱՆԴԻՍԱՏԵՍ
Ցածր հաճախելիության պատճառով՝ Հ. Մալյանի անվան թատրոնում նախատեսված ցուցադրությունները հանվել են:
Սիրով սպասում ենք ձեզ «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր փոքր դահլիճում, Հայ-ռուսական համալսարանում և «Մետաքսի ճանապարհ» հյուրանոցում:

DEAR VIEWERS
Because of low admission, the screenings in Henrik Malyan Theatre have been canceled.
We’ll be glad to see you in Moscow Cinema’s Small Red Hall, the Russian-Armenian University and Silk Road Hotel.

Arm.-Rus. University

Yerevan

11:00 – 12:40

Pomors. Happy People / Պոմորները. Երջանիկ մարդիկ,

Dir./ռեժ.` Dmitry Vasyukov/ Դմիտրի Վասյուկով (100’ Russia/Ռուսաստան 2013) >40


12:45 – 13:25

The Tender Genre / Նուրբ ժանր,

Dir./ռեժ.` Aleksey Pogrebnoy / Ալեքսեյ Պոգրեբնոյ (38’, Russia/Ռուսաստան, 2009) <40


16:10 – 17:00

Madman’s Conspiracy /Խենթերի դավադրությունը,

Dir./ռեժ.` Algis Arlauskas / Ալգիս Արլաուսկաս (50’, Russia-Spain/Ռուսաստան-Իսպանիա, 2016) >40

Hoktember Theatre

Gyumri

12:00 – 13:25

The Walnut Tree / Ընկուզենի,

Dir./ռեժ.` Ammar Aziz /Ամար Ազիզ (81’, Pakistan/Պակիստան, 2016) >40


14:30 – 16:00

Children of Haliya / Հալիաների զավակները

Dir./ռեժ.` Charles Howarth/ Չարլզ Հոուորթ (90’, UK /Մեծ Բրիտանիա, 2015) >40


16:20 – 18:00 –
The Tentmakers of Cairo / Կահիրեի գորգագործները

Dir./ռեժ.` Kim Beamish / Քիմ Բիմիշ (95’, Egypt/ Եգիպտոս, 2015) >40


19:00 – 19:40

End of the World / Աշխարհի վերջը

Dir./ռեժ.` Monika Pawluczuk / Մոնիկա Պավլյուչուկ (39’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


19:45 – 21:15

My kingdom is not of this world/ Իմ արքայությունն այս աշխարհից չէ

Dir./ռեժ.` Tatiana Font/ Տատյանա Ֆոնտ (87’, Argentina/Արգենտինա, 2013) >40

Silk Road Hotel

Yerevan

19:00 – 19:55

The Holy Wedding / Սուրբ հարսանիք

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (53’, Iran/Իրան, 1995) NonC

Moscow Theatre

Yerevan

12:00 – 13:40

Pomors. Happy People /Պոմորները. Երջանիկ մարդիկ,

Dir./ռեժ.` Dmitry Vasyukov/ Դմիտրի Վասյուկով (100’ Russia/Ռուսաստան 2013) >40


13:45 -14:00

Banquet / Խնջույքը,

Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’, India/Հնդկաստան, 2015) <40


14:30 -15:10

End of the World / Աշխարհի վերջը,

Dir./ռեժ.` Monika Pawluczuk / Մոնիկա Պավլյուչուկ (39’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


15:20 -16:15

The Holy Wedding / Սուրբ հարսանիք,

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (53’ Iran/Իրան) NonC


16:20 -17:00

The Tender Genre / Նուրբ ժանրը,

Dir./ռեժ.` Aleksey Pogrebnoy / Ալեքսեյ Պոգրեբնոյ (38’, Russia/Ռուսաստան, 2009) <40


17:10 -18:00

Madman’s Conspiracy / Խենթերի դավադրությունը

Dir./ռեժ.` Algis Arlauskas / Ալգիս Արլաուսկաս (50’, Russia-Spain / Ռուսաստան – Իսպանիա, 2016) <40


19:00 -20:30

My kingdom is not of this world/ Իմ արքայությունն այս աշխարհից չէ,

Dir./ռեժ.` Tatiana Font / Տատյանա Ֆոնտ (87’, Argentina/Արգենտինա, 2013) >40

Malyan Theatre

Yerevan

ՀԱՐԳԵԼԻ ՀԱՆԴԻՍԱՏԵՍ
Ցածր հաճախելիության պատճառով՝ Հ. Մալյանի անվան թատրոնում նախատեսված ցուցադրությունները հանվել են:
Սիրով սպասում ենք ձեզ «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր փոքր դահլիճում, Հայ-ռուսական համալսարանում և «Մետաքսի ճանապարհ» հյուրանոցում:

DEAR VIEWERS
Because of low admission, the screenings in Henrik Malyan Theatre have been canceled.
We’ll be glad to see you in Moscow Cinema’s Small Red Hall, the Russian-Armenian University and Silk Road Hotel.

Arm.-Rus. University

Yerevan

11:00 – 11:25

Holy God / Սուրբ Աստված,

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’, Russia/Ռուսաստան, 2016) <40


11:30 – 12:00

These Objects, Those Memories / Այս իրերը, այդ հուշերը,

Dir./ռեժ.` Roger Horn / Ռոջեր Հորն (30’, South Africa/ՀԱՀ, 2015) <40


12:05 – 13:40

The Tentmakers of Cairo / Կահիրեի գորգագործները,

Dir./ռեժ.` Kim Beamish / Քիմ Բիմիշ (95’, Egypt/ Եգիպտոս, 2015) >40

Hoktember Theatre

Gyumri

11:00 – 11:40

The Tender Genre / Նուրբ ժանրը

Dir./ռեժ.` Aleksey Pogrebnoy / Ալեքսեյ Պոգրեբնոյ (38’, Russia/Ռուսաստան, 2009) <40


11:40 – 11:55

Banquet / Խնջույքը

Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’, India/Հնդկաստան, 2015) <40


12:00 – 13:40

Pomors. Happy People / Պոմորները. Երջանիկ մարդիկ

Dir./ռեժ.` Dmitry Vasyukov / Դմիտրի Վասյուկով (100’ Russia/Ռուսաստան 2013) >40


14:00 – 14:50

Madman’s Conspiracy / Խենթերի դավադրությունը, Dir./ռեժ.` Algis Arlauskas / Ալգիս Արլաուսկաս (50’, Russia-Spain/Ռուսաստան – Իսպանիա, 2016) <40


15:20 – 15:45 –
Red Runs the Sea / Կարմիրը պատել է ծովը,
Dir./ռեժ.` Peter Poole / Փիթեր Փուլ (25’, UK/Մեծ Բրիտանիա, 1965) NonC


16:30 – 16:50

Bikini / Բիկինի,

Dir./ռեժ.` Marina Nefedova / Մարինա Նեֆյոդովա (20’ Russia/Ռուսաստան 2014 ) <40


17:20 – 17:45

The Roots of Evil / Չարի ակունքները,

Dir./ռեժ.` Želimir Gvardiol / Ժելիմիր Գվարդիոլ (23’, Serbia/Սերբիա, 2015) <40


18:10 – 18:40

Francilene – Story of a Quebradeira / Ֆրանսիլեն. մի քեբրադեյրայի պատմություն,

Dir./ռեժ.` Stefania Donaera / Ստեֆանիա Դոնաերա (27’ Italy/Իտալիա 2012) <40


19:00 – 19:20

Skhtorashen / Սխտորաշեն,

Dir./ռեժ.` Garegin Papoyan / Գարեգին Պապոյան (18’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40


19:50 – 20:00

Elegy in Light / Լուսեղեն էլեգիա,

Dir./ռեժ.` Zareh Tjeknavorian / Զարեհ Ճգնավորյան (10’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40


20:30 – 21:05

Open doors / Բաց դռներ,

Dir./ռեժ.` Arman Gasparyan / Արման Գասպարյան (35’ Armenia/Հայաստան 2016) NonC

Silk Road Hotel

Yerevan

19:00 – 20:15

In Berlin / Բեռլինում

Dir./ռեժ.` Rosemarie Blank /Ռոզմարի Բլանկ (75’, Germany-Netherlends/ Գերմանիա-Նիդերլանդներ, 2016) NonC

Moscow Theatre

Yerevan

12:00 – 12:55

Hummingbird / Կոլիբրի,

Dir./ռեժ.` Luciano Toriello / Լուչանո Տորելո (53’, Brazil/Բրազիլիա, 2016) >40


13:00 – 13:50

Blacks of Iran / Իրանի սևամորթները,

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (50’, Iran/Իրան, 2014) >40


14:30 – 15:00

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին,

Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’, Croatia/Խորվաթիա, 2011) <40


15:00 – 15:40

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը,

Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’, Italy/Իտալիա, 2012 ) <40


16:20 – 17:10

Obsolescence / Հնացում,

Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’, Mexico/Մեքսիկա, 2015 ) >40


17:30 – 17:55

Holy God/Սուրբ Աստված,

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’, Russia/Ռուսաստան, 2016) <40


19:00 – 19:20

Bikini / Բիկինի,

Dir./ռեժ.` Marina Nefedova / Մարինա Նեֆյոդովա (20’ Russia/Ռուսաստան 2014 ) <40


19:30 – 19:55

The Roots of Evil / Չարի ակունքները,

Dir./ռեժ.` Želimir Gvardiol / Ժելիմիր Գվարդիոլ (23’, Serbia/Սերբիա, 2015) <40


20:00 – 20:30

Francilene – Story of a Quebradeira / Ֆրանսիլեն. մի քեբրադեյրայի պատմություն,

Dir./ռեժ.` Stefania Donaera / Ստեֆանիա Դոնաերա (27’ Italy/Իտալիա 2012) <40

Malyan Theatre

Yerevan

ՀԱՐԳԵԼԻ ՀԱՆԴԻՍԱՏԵՍ
Ցածր հաճախելիության պատճառով՝ Հ. Մալյանի անվան թատրոնում նախատեսված ցուցադրությունները հանվել են:
Սիրով սպասում ենք ձեզ «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր փոքր դահլիճում, Հայ-ռուսական համալսարանում և «Մետաքսի ճանապարհ» հյուրանոցում:

DEAR VIEWERS
Because of low admission, the screenings in Henrik Malyan Theatre have been canceled.
We’ll be glad to see you in Moscow Cinema’s Small Red Hall, the Russian-Armenian University and Silk Road Hotel.

Arm.-Rus. University

Yerevan

11:00 – 11:25

The Roots of Evil / Չարի ակունքները,

Dir./ռեժ.` Želimir Gvardiol / Ժելիմիր Գվարդիոլ (23’, Serbia/Սերբիա, 2015) <40


11:25 – 11:35

Elegy in Light / Լուսեղեն էլեգիա,

Dir./ռեժ.` Zareh Tjeknavorian / Զարեհ Ճգնավորյան (10’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40


11:40 – 11:50

Marie’s Dictionary / Մարիի բառարանը,

Dir./ռեժ.` Emmanuel Vaughan-Lee / Էմանուել Վան-Լի (10 ’ USA/ԱՄՆ 2014) <40


12:00 – 12:40

End of the World / Աշխարհի վերջը,

Dir./ռեժ.` Monika Pawluczuk / Մոնիկա Պավլյուչուկ (39’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


12:40 – 13:00

Skhtorashen / Սխտորաշեն,

Dir./ռեժ.` Garegin Papoyan / Գարեգին Պապոյան (18’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40

Hoktember Theatre

Gyumri

12:00 – 12:55

Hummingbird / Կոլիբրի,

Dir./ռեժ.` Luciano Toriello / Լուչանո Տորելո (53’, Brazil/Բրազիլիա, 2016) >40


13:00 – 13:50

Blacks of Iran / Իրանի սևամորթները,

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (50’, Iran/Իրան, 2014) >40


13:55 – 14:50

The Holy Wedding / Սուրբ հարսանիք ,

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (53’, Iran/Իրան, 1995) NonC


15:00 – 15:30

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին,

Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’, Croatia/Խորվաթիա, 2011) <40


15:30 – 16:10

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը,

Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’, Italy/Իտալիա, 2012 ) <40


16:15 – 16:40

Holy God/Սուրբ Աստված

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’, Russia/Ռուսաստան, 2016) <40


16:40 – 17:30

Obsolescence / Հնացում

Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’, Mexico/Մեքսիկա, 2015 ) >40

Silk Road Hotel

Yerevan

19:00 – 19:35

Open doors / Բաց դռներ,

Dir./ռեժ.` Arman Gasparyan / Արման Գասպարյան (35’ Armenia/Հայաստան 2016) NonC

+ October 1

Moscow Theatre

Yerevan

12:00 – 13:00

Yolngu Homeland / Յոլնգուների երկիրը,

Dir./ռեժ.` Natasha Fijn / Նատաշա Ֆայն (58’ Australia/Ավստրալիա 2015) >40


13:00 – 13:55

Habitat – personal notes / Բնակավայր. անձնական գրառումներ,

Dir./ռեժ.` Emiliano Dante / Էմիլիանո Դանտե (55’ Italy/Իտալիա 2014) >40


14:30 – 15:05

68 members/ 68 անդամ, Dir./ռեժ.` Ramesh Khadka / Ռամեշ Խադկա (34’ Nepal/Նեպալ) 2014 <40


15:10 – 16:00

Indian women on record/ Հնդկուհիների ձայնապնակների վրա,

Dir./ռեժ.` Vidya Shah, Parthiv Shah/ Վիդյա Շահ, Փարթիվ Շահ (50’ India/Հնդկաստան 2016) >40


16:20 – 16:56

Out of focus/ Ֆոկուսից դուրս

Dir./ռեժ.` Adrian Arce, Antonio Zirion/ Ադրիան Արսե, Անտոնիո Զիրիոն (36’ Mexico/Մեքսիկա 2013) <40


17:00 – 18:10

Canine/ Շները, Dir./ռեժ.` Esa Hari Ackbar / Էսա Հարի Աքբար (66’ Indonesia/Ինդոնեզիա 2016 ) >40

Malyan Theatre

Yerevan

12:00 – 12:50

Obsolescence/Հնացում,

Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’ Mexico/Մեքսիկա 2015) >40


13:00 – 13:40

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը,

Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’ Italy/Իտալիա 2012) <40


13:40 – 13:55

Banquet / Խնջույքը,

Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’ India/Հնդկաստան 2015) <40


14:30 – 16:00

My kingdom is not of this world/ Իմ արքայությունն այս աշխարհից չէ,

Dir./ռեժ.` Tatiana Font/ Տատյանա Ֆոնտ (87’ Argentina/Արգենտինա 2013) >40


16:20 – 16:50

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին,

Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’ Craotia/Խորվաթիա 2011) <40


16:50 – 17:15

Holy God/Սուրբ Աստված,

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’ Russia/Ռուսաստան 2016) <40

Arm.-Rus. University

Yerevan

11:00 – 12:30

Children of Haliya /Հալիաների զավակները
Dir./ռեժ.` Charles Howarth/ Չարլզ Հոուորթ (90’ UK /Մեծ Բրիտանիա 2015 ) >40


12:30 – 14:00

Master Class with Charles Howarth / Վարպետության դաս Չարլզ Հոուորթի հետ

Hoktember Theatre

Gyumri

12:00 – 13:00

Yolngu Homeland / Յոլնգուների երկիրը,

Dir./ռեժ.` Natasha Fijn / Նատաշա Ֆայն (58’ Australia/Ավստրալիա 2015) >40


13:00 – 13:55

Habitat – personal notes / Բնակավայր. անձնական գրառումներ,

Dir./ռեժ.` Emiliano Dante / Էմիլիանո Դանտե (55’ Italy/Իտալիա 2014) >40


14:30 – 15:05

68 members/ 68 անդամ,

Dir./ռեժ.` Ramesh Khadka / Ռամեշ Խադկա (34’ Nepal/Նեպալ 2014) <40


15:10 – 16:00

Indian women on record/ Հնդկուհիների ձայնապնակների վրա,

Dir./ռեժ.` Vidya Shah, Parthiv Shah/ Վիդյա Շահ, Փարթիվ Շահ (50’ India/Հնդկաստան 2016 ) >40


16:20 – 17:00

Out of focus/ Ֆոկուսից դուրս,

Dir./ռեժ.` Adrian Arce, Antonio Zirion/ Ադրիան Արսե, Անտոնիո Զիրիոն (36’ Mexico/Մեքսիկա 2013) <40


17:00 – 18:10

Canine/ Շները,

Dir./ռեժ.` Esa Hari Ackbar / Էսա Հարի Աքբար (66’ Indonesia/Ինդոնեզիա 2016) >40

+ October 2

Moscow Theatre

Yerevan

11:00 – 11: 30

These Objects, Those Memories / Այս իրերը, այդ հուշերը,

Dir./ռեժ.` Roger Horn / Ռոջեր Հորն (30’, South Africa/ՀԱՀ, 2015) <40


11:40 – 11:50

Marie’s Dictionary / Մարիի բառարանը

Dir./ռեժ.` Emmanuel Vaughan-Lee /Էմանուել Վան-Լի (10 ’ USA/ԱՄՆ 2014) <40


12:00 – 12:35

Out of the Blue / Զարթուցիչ,

Dir./ռեժ.` Piotr Malecki /Պյոտր Մալեցկի (33’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


12:40 – 13:55

In Berlin / Բեռլինում,

Dir./ռեժ.` Rosemarie Blank /Ռոզմարի Բլանկ (75’, Germany-Netherlends/ Գերմանիա-Նիդերլանդներ, 2016) NonC


14:30 – 15:10

Hello, Fellini! / Ողջո՜ւյն, Ֆելինի՛,

Dir./ռեժ.` Arman Yeritsyan / Արման Երիցյան (36’, Armenia/Հայաստան, 2006) <40


15:15 – 16:15

May I Enter / Կարող եմ մտնել,

Dir./ռեժ.` Koštana Banović / Կոշտանա Բանովիչ (57’, Netherlands/Նիդեռլանդներ, 2010) >40


16:20 – 16:45

Sarafan / Սարաֆան,

Dir./ռեժ.` Alexandra Strelyanaya / Ալեքսանդրա Ստրելյանայա (21’, Russia/Ռուսաստան, 2006) <40


16:45 – 18:00

Istanbul Notes / Ստամբուլյան նոթեր,

Dir./ռեժ.` Özlem Sarıyıldızm Yunus Emre Aydın / Օզլեմ Սարիյիլդիզ, Յունուս Էմրե Այդին (70’, Turkey/Թուրքիա, 2015) >40


19:00 – 20:25

The Devil’s Moves / Սատանու քայլերը,

Dir./ռեժ.` Domingo Morena/ Դոմինգո Մորենա (82’, Spain/Իսպանիա, 2015) >40


20:30 – 20:55

Roots / Արմատներ,

Dir./ռեժ.` Felice Fornabaio / Ֆելիչե Ֆորնաբայո (25’, Italy/Իտալիա, 2015) <40

Malyan Theatre

Yerevan

ՀԱՐԳԵԼԻ ՀԱՆԴԻՍԱՏԵՍ
Ցածր հաճախելիության պատճառով՝ Հ. Մալյանի անվան թատրոնում նախատեսված ցուցադրությունները հանվել են:
Սիրով սպասում ենք ձեզ «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր փոքր դահլիճում, Հայ-ռուսական համալսարանում և «Մետաքսի ճանապարհ» հյուրանոցում:

DEAR VIEWERS
Because of low admission, the screenings in Henrik Malyan Theatre have been canceled.
We’ll be glad to see you in Moscow Cinema’s Small Red Hall, the Russian-Armenian University and Silk Road Hotel.

Arm.-Rus. University

Yerervan

12:00 – 12:50

Obsolescence / Հնացում, Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’, Mexico/Մեքսիկա, 2015 ) >40


13:00 – 13:40

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը, Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’, Italy/Իտալիա, 2012 ) <40


13:40 – 13:55

Banquet / Խնջույքը, Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’, India/Հնդկաստան, 2015) <40


16:00 – 16:30

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին, Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’, Croatia/Խորվաթիա, 2011) <40

Hoktember Theatre

Gyumri

11:00 – 11: 30

These Objects, Those Memories / Այս իրերը, այդ հուշերը,

Dir./ռեժ.` Roger Horn / Ռոջեր Հորն (30’, South Africa/ՀԱՀ, 2015) <40


11:40 – 11:50

Marie’s Dictionary / Մարիի բառարանը

Dir./ռեժ.` Emmanuel Vaughan-Lee /Էմանուել Վան-Լի (10 ’ USA/ԱՄՆ 2014) <40


12:00 – 12:35

Out of the Blue / Զարթուցիչ,

Dir./ռեժ.` Piotr Malecki /Պյոտր Մալեցկի (33’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


12:40 – 13:55

In Berlin / Բեռլինում,

Dir./ռեժ.` Rosemarie Blank /Ռոզմարի Բլանկ (75’, Germany-Netherlends/ Գերմանիա-Նիդերլանդներ, 2016) NonC


14:30 – 15:10

Hello, Fellini! / Ողջո՜ւյն, Ֆելինի՛,

Dir./ռեժ.` Arman Yeritsyan / Արման Երիցյան (36’, Armenia/Հայաստան, 2006) <40


15:15 – 16:15

May I Enter / Կարող եմ մտնել,

Dir./ռեժ.` Koštana Banović / Կոշտանա Բանովիչ (57’, Netherlands/Նիդեռլանդներ, 2010) >40


16:20 – 16:45

Sarafan / Սարաֆան,

Dir./ռեժ.` Alexandra Strelyanaya / Ալեքսանդրա Ստրելյանայա (21’, Russia/Ռուսաստան, 2006) <40


16:45 – 18:00

Istanbul Notes / Ստամբուլյան նոթեր,

Dir./ռեժ.` Özlem Sarıyıldızm Yunus Emre Aydın / Օզլեմ Սարիյիլդիզ, Յունուս Էմրե Այդին (70’, Turkey/Թուրքիա, 2015) >40


19:00 – 20:25

The Devil’s Moves / Սատանու քայլերը,

Dir./ռեժ.` Domingo Morena/ Դոմինգո Մորենա (82’, Spain/Իսպանիա, 2015) >40


20:30 – 20:55

Roots / Արմատներ,

Dir./ռեժ.` Felice Fornabaio / Ֆելիչե Ֆորնաբայո (25’, Italy/Իտալիա, 2015) <40

Silk Road Hotel

Yerevan

21:00 – 22:30

Deadlock / Փակուղի,

Dir./ռեժ.` Harutyun Khachatryan / Հարություն Խաչատրյան (94’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40

+ October 3

Moscow Theatre

Yerevan

12:00 – 13:25

The Walnut Tree / Ընկուզենի,

Dir./ռեժ.` Ammar Aziz /Ամար Ազիզ (81’, Pakistan/Պակիստան, 2016) >40


14:30 – 16:00

Children of Haliya /Հալիաների զավակները,

Dir./ռեժ.` Charles Howarth/ Չարլզ Հոուորթ (90’, UK /Մեծ Բրիտանիա, 2015) >40


16:20 – 18:00

The Tentmakers of Cairo / Կահիրեի գորգագործները,

Dir./ռեժ.` Kim Beamish / Քիմ Բիմիշ (95’, Egypt/ Եգիպտոս, 2015) >40


19:00 – 19:25

Red Runs the Sea / Կարմիրը պատել է ծովը,

Dir./ռեժ.` Peter Poole /Փիթեր Փուլ (25’, UK/Մեծ Բրիտանիա, 1965) NonC


19:30 – 19:50

Sktorashen/Սխտորաշեն,

Dir./ռեժ.` Garegin Papoyan / Գարեգին Պապոյան (18’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40


19:55 – 20:05

Elegy in Light / Լուսեղեն էլեգիա,

Dir./ռեժ.` Zareh Tjeknavorian / Զարեհ Ճգնավորյան (10’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40

Malyan Theatre

Yerevan

ՀԱՐԳԵԼԻ ՀԱՆԴԻՍԱՏԵՍ
Ցածր հաճախելիության պատճառով՝ Հ. Մալյանի անվան թատրոնում նախատեսված ցուցադրությունները հանվել են:
Սիրով սպասում ենք ձեզ «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր փոքր դահլիճում, Հայ-ռուսական համալսարանում և «Մետաքսի ճանապարհ» հյուրանոցում:

DEAR VIEWERS
Because of low admission, the screenings in Henrik Malyan Theatre have been canceled.
We’ll be glad to see you in Moscow Cinema’s Small Red Hall, the Russian-Armenian University and Silk Road Hotel.

Arm.-Rus. University

Yerevan

11:00 – 12:40

Pomors. Happy People / Պոմորները. Երջանիկ մարդիկ,

Dir./ռեժ.` Dmitry Vasyukov/ Դմիտրի Վասյուկով (100’ Russia/Ռուսաստան 2013) >40


12:45 – 13:25

The Tender Genre / Նուրբ ժանր,

Dir./ռեժ.` Aleksey Pogrebnoy / Ալեքսեյ Պոգրեբնոյ (38’, Russia/Ռուսաստան, 2009) <40


16:10 – 17:00

Madman’s Conspiracy /Խենթերի դավադրությունը,

Dir./ռեժ.` Algis Arlauskas / Ալգիս Արլաուսկաս (50’, Russia-Spain/Ռուսաստան-Իսպանիա, 2016) >40

Hoktember Theatre

Gyumri

12:00 – 13:25

The Walnut Tree / Ընկուզենի,

Dir./ռեժ.` Ammar Aziz /Ամար Ազիզ (81’, Pakistan/Պակիստան, 2016) >40


14:30 – 16:00

Children of Haliya / Հալիաների զավակները

Dir./ռեժ.` Charles Howarth/ Չարլզ Հոուորթ (90’, UK /Մեծ Բրիտանիա, 2015) >40


16:20 – 18:00 –
The Tentmakers of Cairo / Կահիրեի գորգագործները

Dir./ռեժ.` Kim Beamish / Քիմ Բիմիշ (95’, Egypt/ Եգիպտոս, 2015) >40


19:00 – 19:40

End of the World / Աշխարհի վերջը

Dir./ռեժ.` Monika Pawluczuk / Մոնիկա Պավլյուչուկ (39’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


19:45 – 21:15

My kingdom is not of this world/ Իմ արքայությունն այս աշխարհից չէ

Dir./ռեժ.` Tatiana Font/ Տատյանա Ֆոնտ (87’, Argentina/Արգենտինա, 2013) >40

Silk Road Hotel

Yerevan

19:00 – 19:55

The Holy Wedding / Սուրբ հարսանիք

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (53’, Iran/Իրան, 1995) NonC

+ October 4

Moscow Theatre

Yerevan

12:00 – 13:40

Pomors. Happy People /Պոմորները. Երջանիկ մարդիկ,

Dir./ռեժ.` Dmitry Vasyukov/ Դմիտրի Վասյուկով (100’ Russia/Ռուսաստան 2013) >40


13:45 -14:00

Banquet / Խնջույքը,

Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’, India/Հնդկաստան, 2015) <40


14:30 -15:10

End of the World / Աշխարհի վերջը,

Dir./ռեժ.` Monika Pawluczuk / Մոնիկա Պավլյուչուկ (39’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


15:20 -16:15

The Holy Wedding / Սուրբ հարսանիք,

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (53’ Iran/Իրան) NonC


16:20 -17:00

The Tender Genre / Նուրբ ժանրը,

Dir./ռեժ.` Aleksey Pogrebnoy / Ալեքսեյ Պոգրեբնոյ (38’, Russia/Ռուսաստան, 2009) <40


17:10 -18:00

Madman’s Conspiracy / Խենթերի դավադրությունը

Dir./ռեժ.` Algis Arlauskas / Ալգիս Արլաուսկաս (50’, Russia-Spain / Ռուսաստան – Իսպանիա, 2016) <40


19:00 -20:30

My kingdom is not of this world/ Իմ արքայությունն այս աշխարհից չէ,

Dir./ռեժ.` Tatiana Font / Տատյանա Ֆոնտ (87’, Argentina/Արգենտինա, 2013) >40

Malyan Theatre

Yerevan

ՀԱՐԳԵԼԻ ՀԱՆԴԻՍԱՏԵՍ
Ցածր հաճախելիության պատճառով՝ Հ. Մալյանի անվան թատրոնում նախատեսված ցուցադրությունները հանվել են:
Սիրով սպասում ենք ձեզ «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր փոքր դահլիճում, Հայ-ռուսական համալսարանում և «Մետաքսի ճանապարհ» հյուրանոցում:

DEAR VIEWERS
Because of low admission, the screenings in Henrik Malyan Theatre have been canceled.
We’ll be glad to see you in Moscow Cinema’s Small Red Hall, the Russian-Armenian University and Silk Road Hotel.

Arm.-Rus. University

Yerevan

11:00 – 11:25

Holy God / Սուրբ Աստված,

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’, Russia/Ռուսաստան, 2016) <40


11:30 – 12:00

These Objects, Those Memories / Այս իրերը, այդ հուշերը,

Dir./ռեժ.` Roger Horn / Ռոջեր Հորն (30’, South Africa/ՀԱՀ, 2015) <40


12:05 – 13:40

The Tentmakers of Cairo / Կահիրեի գորգագործները,

Dir./ռեժ.` Kim Beamish / Քիմ Բիմիշ (95’, Egypt/ Եգիպտոս, 2015) >40

Hoktember Theatre

Gyumri

11:00 – 11:40

The Tender Genre / Նուրբ ժանրը

Dir./ռեժ.` Aleksey Pogrebnoy / Ալեքսեյ Պոգրեբնոյ (38’, Russia/Ռուսաստան, 2009) <40


11:40 – 11:55

Banquet / Խնջույքը

Dir./ռեժ.` Smriti Mehra / Սմրիթի Մեհրա (14’, India/Հնդկաստան, 2015) <40


12:00 – 13:40

Pomors. Happy People / Պոմորները. Երջանիկ մարդիկ

Dir./ռեժ.` Dmitry Vasyukov / Դմիտրի Վասյուկով (100’ Russia/Ռուսաստան 2013) >40


14:00 – 14:50

Madman’s Conspiracy / Խենթերի դավադրությունը, Dir./ռեժ.` Algis Arlauskas / Ալգիս Արլաուսկաս (50’, Russia-Spain/Ռուսաստան – Իսպանիա, 2016) <40


15:20 – 15:45 –
Red Runs the Sea / Կարմիրը պատել է ծովը,
Dir./ռեժ.` Peter Poole / Փիթեր Փուլ (25’, UK/Մեծ Բրիտանիա, 1965) NonC


16:30 – 16:50

Bikini / Բիկինի,

Dir./ռեժ.` Marina Nefedova / Մարինա Նեֆյոդովա (20’ Russia/Ռուսաստան 2014 ) <40


17:20 – 17:45

The Roots of Evil / Չարի ակունքները,

Dir./ռեժ.` Želimir Gvardiol / Ժելիմիր Գվարդիոլ (23’, Serbia/Սերբիա, 2015) <40


18:10 – 18:40

Francilene – Story of a Quebradeira / Ֆրանսիլեն. մի քեբրադեյրայի պատմություն,

Dir./ռեժ.` Stefania Donaera / Ստեֆանիա Դոնաերա (27’ Italy/Իտալիա 2012) <40


19:00 – 19:20

Skhtorashen / Սխտորաշեն,

Dir./ռեժ.` Garegin Papoyan / Գարեգին Պապոյան (18’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40


19:50 – 20:00

Elegy in Light / Լուսեղեն էլեգիա,

Dir./ռեժ.` Zareh Tjeknavorian / Զարեհ Ճգնավորյան (10’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40


20:30 – 21:05

Open doors / Բաց դռներ,

Dir./ռեժ.` Arman Gasparyan / Արման Գասպարյան (35’ Armenia/Հայաստան 2016) NonC

Silk Road Hotel

Yerevan

19:00 – 20:15

In Berlin / Բեռլինում

Dir./ռեժ.` Rosemarie Blank /Ռոզմարի Բլանկ (75’, Germany-Netherlends/ Գերմանիա-Նիդերլանդներ, 2016) NonC

+ October 5

Moscow Theatre

Yerevan

12:00 – 12:55

Hummingbird / Կոլիբրի,

Dir./ռեժ.` Luciano Toriello / Լուչանո Տորելո (53’, Brazil/Բրազիլիա, 2016) >40


13:00 – 13:50

Blacks of Iran / Իրանի սևամորթները,

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (50’, Iran/Իրան, 2014) >40


14:30 – 15:00

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին,

Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’, Croatia/Խորվաթիա, 2011) <40


15:00 – 15:40

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը,

Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’, Italy/Իտալիա, 2012 ) <40


16:20 – 17:10

Obsolescence / Հնացում,

Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’, Mexico/Մեքսիկա, 2015 ) >40


17:30 – 17:55

Holy God/Սուրբ Աստված,

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’, Russia/Ռուսաստան, 2016) <40


19:00 – 19:20

Bikini / Բիկինի,

Dir./ռեժ.` Marina Nefedova / Մարինա Նեֆյոդովա (20’ Russia/Ռուսաստան 2014 ) <40


19:30 – 19:55

The Roots of Evil / Չարի ակունքները,

Dir./ռեժ.` Želimir Gvardiol / Ժելիմիր Գվարդիոլ (23’, Serbia/Սերբիա, 2015) <40


20:00 – 20:30

Francilene – Story of a Quebradeira / Ֆրանսիլեն. մի քեբրադեյրայի պատմություն,

Dir./ռեժ.` Stefania Donaera / Ստեֆանիա Դոնաերա (27’ Italy/Իտալիա 2012) <40

Malyan Theatre

Yerevan

ՀԱՐԳԵԼԻ ՀԱՆԴԻՍԱՏԵՍ
Ցածր հաճախելիության պատճառով՝ Հ. Մալյանի անվան թատրոնում նախատեսված ցուցադրությունները հանվել են:
Սիրով սպասում ենք ձեզ «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կարմիր փոքր դահլիճում, Հայ-ռուսական համալսարանում և «Մետաքսի ճանապարհ» հյուրանոցում:

DEAR VIEWERS
Because of low admission, the screenings in Henrik Malyan Theatre have been canceled.
We’ll be glad to see you in Moscow Cinema’s Small Red Hall, the Russian-Armenian University and Silk Road Hotel.

Arm.-Rus. University

Yerevan

11:00 – 11:25

The Roots of Evil / Չարի ակունքները,

Dir./ռեժ.` Želimir Gvardiol / Ժելիմիր Գվարդիոլ (23’, Serbia/Սերբիա, 2015) <40


11:25 – 11:35

Elegy in Light / Լուսեղեն էլեգիա,

Dir./ռեժ.` Zareh Tjeknavorian / Զարեհ Ճգնավորյան (10’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40


11:40 – 11:50

Marie’s Dictionary / Մարիի բառարանը,

Dir./ռեժ.` Emmanuel Vaughan-Lee / Էմանուել Վան-Լի (10 ’ USA/ԱՄՆ 2014) <40


12:00 – 12:40

End of the World / Աշխարհի վերջը,

Dir./ռեժ.` Monika Pawluczuk / Մոնիկա Պավլյուչուկ (39’, Poland/Լեհաստան, 2015) <40


12:40 – 13:00

Skhtorashen / Սխտորաշեն,

Dir./ռեժ.` Garegin Papoyan / Գարեգին Պապոյան (18’, Armenia/Հայաստան, 2016) <40

Hoktember Theatre

Gyumri

12:00 – 12:55

Hummingbird / Կոլիբրի,

Dir./ռեժ.` Luciano Toriello / Լուչանո Տորելո (53’, Brazil/Բրազիլիա, 2016) >40


13:00 – 13:50

Blacks of Iran / Իրանի սևամորթները,

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (50’, Iran/Իրան, 2014) >40


13:55 – 14:50

The Holy Wedding / Սուրբ հարսանիք ,

Dir./ռեժ.` Farhad Varahram / Ֆարհադ Վարահրամ (53’, Iran/Իրան, 1995) NonC


15:00 – 15:30

Glory be to Saint Nicholas / Փառք Սուրբ Նիկոլասին,

Dir./ռեժ.` Davor Borić / Դավոռ Բորիչ (26’, Croatia/Խորվաթիա, 2011) <40


15:30 – 16:10

Carnival King of Europe / Եվրոպայի արքա Կառնավալը,

Dir./ռեժ.` Giovanni Kezich, Michele Trentini / Ջովանի Կեզիչ, Միկելե Տրենտինի (38’, Italy/Իտալիա, 2012 ) <40


16:15 – 16:40

Holy God/Սուրբ Աստված

Dir./ռեժ.` Vladlena Sandu / Վլադլենա Սանդու (25’, Russia/Ռուսաստան, 2016) <40


16:40 – 17:30

Obsolescence / Հնացում

Dir./ռեժ.` Hugo Chaves Carvajal / Ուգո Չավես Կարվախալ (46’, Mexico/Մեքսիկա, 2015 ) >40

Silk Road Hotel

Yerevan

19:00 – 19:35

Open doors / Բաց դռներ,

Dir./ռեժ.` Arman Gasparyan / Արման Գասպարյան (35’ Armenia/Հայաստան 2016) NonC

<40 – Short Film Competition / Կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթ
>40 – Feature-Length Competition / Լիամետրաժ ֆիլմերի մրցույթ
NonC – Non-Competition / Արտամրցութային ֆիլմեր

Ֆիլմերը ցուցադրվում են իրենց օրիգինալ լեզուներով և հայերեն ու անգլերեն ենթագրերով:
Films are screened in their original languages with Armenian and English subtitles.