Saturday, December 16, 2017

Moscow Theatre - Kino Moscowa

16:00Մեկ ամռան խրոնիկա
(Ժան Ռուշ/ Էդգար Մորեն, Ֆրանսիա, 1961, 90’)
Chronicle of a Summer
(Jean Rouch/ Edgar Morin, France, 1961, 90’)

Moscow Theatre - Kino Moscowa

12:00Արյուն և լուսին
(Տոմազո Կոնտրոնեի, Եմեն/ Իտալիա, 2017, 78’)
Blood and Moon
(Tommaso Contronei, Yemen/ Italy, 2017, 78’)
13:30Պոմոր կանայք
(Աննա Կատորինա, Ռուսաստան, 2016, 26’)
Pomor Women
(Anna Katorina, Russia, 2016, 26’)
14:30Տեխնոլոգիայի մյուս կողմը
(Խոսե Պրիետո/ Լեոնարդո Լլամաս, Իսպանիա/ Գանա, 2016, 29’)
At the Other Side of Technology
(Josռ Prieto/ Leonardo Llamas, Spain/ Ghana, 2016, 29’)
15:10Հետզհետե
(Շահրամ Բադախշան Մեհր, Իրան, 2017, 62’)
Slowly
(Shahram Badakhshan Mehr, Iran, 2017, 62’)
16:30 Երեխաների մաշկի վրա
(Ադրիանո Զեքա, Իտալիա, 2017, 30’)
On the Kids’ Skin
(Adriano Zecca, Italy, 2017, 30’)
17:10Պետրիլա մոլորակը
(Անդրեյ Դասկալեսկու, Ռումինիա, 2016, 80’)
Planeta Petrila
(Andrei Dăscălescu, Romania, 2016, 80’)
19:00Լույսի մեջ
(Ռազմիկ Գրիգորյան, Հայաստան, 2017, 65’)
In the Light
(Razmik Grigoryan, Armenia, 2017, 65’)
20:20Լուսինը, արևը և հրացանակիրները
(Վահագն Խաչատրյան, Հայաստան/ Պորտուգալիա, 2017, 20’)
The Moon, the Sun and the Musketeers
(Vahagn Khachatryan, Armenia/ Portugal, 2017, 20’)

Ujan

10:00Չադրայից անդին
(Սահրա Մոսավի, Աֆղանստան, 2012, 22’)
Beyond the Burqa
(Sahra Mosawi, Afghanistan, 2012, 22’)
10:30Ճշմարտությունից չես փախչի
(Ա.ա.Վ. Ամասի, Զիմբաբվե, 2016, 29’)
You Can’t Hide from the Truth
(A.a.V. Amasi, Zimbabwe, 2016, 29’)
11:05Ֆաբեր նավալիս
(Մաուրիցիո Բորելո, Նորվեգիա/ Իտալիա, 2016, 30’)
Faber Navalis
(Maurizio Borriello, Norway/ Italy, 2016, 30’)
11:45 Խուանսիտո Փավան
(Տատյանա Ֆոնտ, Արգենտինա, 2015, 65’)
Juancito Pavոn
(Tatiana Font, Argentina, 2015, 65’)
13:00Դիստրիբուցիա
(Սեմ Էլիսոն, ԱՄՆ/ Նիկարագուա, 2017, 12’)
Distribution
(Sam Ellison, USA/ Nicaragua, 2017, 12’)
13:20 Ինչպես վաստակել չոր սեզոնին
(Ինես Պոնթե, Անգոլա/ Պորտուգալիա/ ՄԹ, 2016, 35’)
Making a Living in the Dry Season
(InՍs Ponte, Angola/ Portugal/ UK, 2016, 35’)
20:00Հանգստի կանգառ
(Իզաբել Ինգոլդ, Ֆրանսիա, 2016, 80’)
Highway Rest Stop
(Isabelle Ingold, France, 2016, 80’)
21:25Փարիզ-Կանն-Օռլեան
(Դմիտրի Շառաբարին, Ռուսաստան, 2016, 60’)
Paris-Cannes-Orleans
(Dmitry Sharabarin, Russia, 2016, 60’)
22:30Հիշիր անունը քո, Բաբելոն
(Մարի Բրուման/ Բռամ Վան Քաուենբերգե, Բելգիա, 2015, 77’)
Remember Your Name, Babylon
(Marie Brumagne/ Bram Van Cauwenberghe, Belgium, 2015, 77’)

Moscow Theatre - Kino Moscowa

12:00Անֆալի անհայտ լուսանկարները
(Հավրազ Մոհամեդ Համա Ռաշիդ, Իրաք, 2017, 27’)
Unseen Photos of Anfal
(Hawraz Mohammed Hama Rasheed, Iraq, 2017, 27’)
12:40Հիշիր անունը քո, Բաբելոն
(Մարի Բրուման/ Բռամ Վան Քաուենբերգե, Բելգիա, 2015, 77’)
Remember Your Name, Babylon
(Marie Brumagne/ Bram Van Cauwenberghe, Belgium, 2015, 77’)
14:30Բնակարանամուտ
(Էֆի Վայս/ Ամիր Բորենշտայն, Ալբանիա, 2016, 34’)
Housewarming
(Effi Weiss/ Amir Borenstein, Albania, 2016, 34’)
15:10Տչինդաներ
(Պաբլո Գարսիա Պերեզ դե Լառա/ Մարկ Սերենա, Կաբո Վերդե/ Իսպանիա, 2015, 94’)
Tchindas
(Pablo García Pérez de Lara/ Marc Serena, Cape Verde/ Spain, 2015, 94’)
17:00Տների և տիեզերքի շուրջ
(Կոշտանա Բանովիչ, Նիդեռլանդներ, 2016, 60’)
Among Houses and the Cosmos
(Koštana Banović, Netherlands, 2016, 60’)
19:00Մուսա լեռ՝ ճանապարհ դեպի տուն
(Մարիամ Օհանյան, Հայաստան, 2016, 53’)
Musa Dagh: The Road Home
(Mariam Ohanyan, Armenia, 2016, 35’)
20:0024/04 համաշխարհային նվագախումբ
(Սեգ Կիրակոսյան, Հայաստան, 2017, 18’)
24/04 World Orchestra
(Seg Kirakossian, Armenia, 2017, 18’)

Ujan

10:00Պոմոր կանայք
(Աննա Կատորինա, Ռուսաստան, 2016, 26’)
Pomor Women
(Anna Katorina, Russia, 2016, 26’)
10:40Տեխնոլոգիայի մյուս կողմը
(Խոսե Պրիետո/ Լեոնարդո Լլամաս, Իսպանիա/ Գանա, 2016, 29’)
At the Other Side of Technology
(José Prieto/ Leonardo Llamas, Spain/ Ghana, 2016, 29’)
11:20Պետրիլա մոլորակը
(Անդրեյ Դասկալեսկու, Ռումինիա, 2016, 80’)
Planeta Petrila
(Andrei Dăscălescu, Romania, 2016, 80’)
13:00Հետզհետե
(Շահրամ Բադախշան Մեհր, Իրան, 2017, 62’)
Slowly
(Shahram Badakhshan Mehr, Iran, 2017, 62’)
20:00Հանգույց
(Ացուշի Կոյկե, Ճապոնիա/ Նորվեգիա, 2010, 88’)
node
(Atsushi Koike, Japan/ Norway, 2010, 88’)
21:40Սիբիրյան տապան
(Պավել Սկորոբոգատով, Ռուսաստան, 2017, 19’)
Siberian Ark
(Pavel Skorobogatov, Russia, 2017, 19’)
22:10 Վերապրած երգեր. արևմուտքից՝ արևելք
(Քրիստինա Սոլոյան, Հայաստան, 2017, 42’)
Survival Songs. From West to East
(Christina Soloyan, Armenia, 2017, 42’)
23:0024/04 համաշխարհային նվագախումբ
(Սեգ Կիրակոսյան, Հայաստան, 2017, 18’)
24/04 World Orchestra
(Seg Kirakossian, Armenia, 2017, 18’)

Moscow Theatre - Kino Moscowa

12:00Չադրայից անդին
(Սահրա Մոսավի, Աֆղանստան, 2012, 22’)
Beyond the Burqa
(Sahra Mosawi, Afghanistan, 2012, 22’)
12:30Ճշմարտությունից չես փախչի
(Ա.ա.Վ. Ամասի, Զիմբաբվե, 2016, 29’)
You Can’t Hide from the Truth
(A.a.V. Amasi, Zimbabwe, 2016, 29’)
13:10Ֆաբեր նավալիս
(Մաուրիցիո Բորելո, Նորվեգիա/ Իտալիա, 2016, 30’)
Faber Navalis
(Maurizio Borriello, Norway/ Italy, 2016, 30’)
14:00Փարիզ-Կանն-Օռլեան
(Դմիտրի Շառաբարին, Ռուսաստան, 2016, 60’)
Paris-Cannes-Orleans
(Dmitry Sharabarin, Russia, 2016, 60’)
15:10Դիստրիբուցիա
(Սեմ Էլիսոն, ԱՄՆ/ Նիկարագուա, 2017, 12’)
Distribution
(Sam Ellison, USA/ Nicaragua, 2017, 12’)
16:00Հանգստի կանգառ
(Իզաբել Ինգոլդ, Ֆրանսիա, 2016, 80’)
Highway Rest Stop
(Isabelle Ingold, France, 2016, 80’)
17:30 Խուանսիտո Փավան
(Տատյանա Ֆոնտ, Արգենտինա, 2015, 65’)
Juancito Paván
(Tatiana Font, Argentina, 2015, 65’)
19:00Մեկ անգամ ամռանը
(Սիրական Աբրոյան, Հայաստան/ Ֆրանսիա/ Վրաստան, 2010, 36’)
Once in Summer
(Sirakan Abroyan, Armenia/ France/ Georgia, 2010, 36’)
20:00Վերապրած երգեր. արևմուտքից՝ արևելք
(Քրիստինա Սոլոյան, Հայաստան, 2017, 42’)
Survival Songs. From West to East
(Christina Soloyan, Armenia, 2017, 42’)

Ujan

10:00Երեխաների մաշկի վրա
(Ադրիանո Զեքա, Իտալիա, 2017, 30’)
On the Kid's Skin
(Adriano Zecca, Italy, 2017, 30’)
10:45Անաղարտ ձայներ
(Ռենատո Մորելի, Իտալիա, 2016, 45’)
Sacred Voices
(Renato Morelli, Italy, 2016, 45’)
12:00Եկեք կռիվ-կռիվ խաղանք
(Մելիս Մուհու, Էստոնիա, 2016, 72’)
Let’s Play War
(Meelis Muhu, Estonia, 2016, 72’)
13:30Բաբախյուն
(Ռոբին Պետրե, Հունգարիա, 2015, 26’)
PULSE
(Robin Petré, Hungary, 2015, 26’)
20:00Մեկ անգամ ամռանը
(Սիրական Աբրոյան, Հայաստան/ Ֆրանսիա/ Վրաստան, 2010, 36’)
Once in Summer
(Sirakan Abroyan, Armenia/ France/ Georgia, 2010, 36’)
20:40Մուսա լեռ՝ ճանապարհ դեպի տուն
(Մարիամ Օհանյան, Հայաստան, 2016, 53’)
Musa Dagh: The Road Home
(Mariam Ohanyan, Armenia, 2016, 35’)
21:50Լույսի մեջ
(Ռազմիկ Գրիգորյան, Հայաստան, 2017, 65’)
In the Light
(Razmik Grigoryan, Armenia, 2017, 65’)
23:00Լուսինը, արևը և հրացանակիրները
(Վահագն Խաչատրյան, Հայաստան/ Պորտուգալիա, 2017, 20’)
The Moon, the Sun and the Musketeers
(Vahagn Khachatryan, Armenia/ Portugal, 2017, 20’)

Moscow Theatre - Kino Moscowa

12:00Հանգույց
(Ացուշի Կոյկե, Ճապոնիա/ Նորվեգիա, 2010, 88’)
node
(Atsushi Koike, Japan/ Norway, 2010, 88’)
13:40Սիբիրյան տապան
(Պավել Սկորոբոգատով, Ռուսաստան, 2017, 19’)
Siberian Ark
(Pavel Skorobogatov, Russia, 2017, 19’)
14:30Ինչպես վաստակել չոր սեզոնին
(Ինես Պոնթե, Անգոլա/ Պորտուգալիա/ ՄԹ, 2016, 35’)
Making a Living in the Dry Season
(Inês Ponte, Angola/ Portugal/ UK, 2016, 35’)
15:15Անաղարտ ձայներ
(Ռենատո Մորելի, Իտալիա, 2016, 45’)
Sacred Voices
(Renato Morelli, Italy, 2016, 45’)
17:00Եկեք կռիվ-կռիվ խաղանք
(Մելիս Մուհու, Էստոնիա, 2016, 72’)
Let’s Play War
(Meelis Muhu, Estonia, 2016, 72’)
18:30Բաբախյուն
(Ռոբին Պետրե, Հունգարիա, 2015, 26’)
PULSE
(Robin Petré, Hungary, 2015, 26’)
20:00Մրցանակակիր ֆիլմերի ցուցադրություն
Screening of Grand Prix Winning Films

Ujan

10:00Տչինդաներ
(Պաբլո Գարսիա Պերեզ դե Լառա/ Մարկ Սերենա, Կաբո Վերդե/ Իսպանիա, 2015, 94’)
Tchindas
(Pablo García Pérez de Lara/ Marc Serena, Cape Verde/ Spain, 2015, 94’)
11:40Անֆալի անհայտ լուսանկարները
(Հավրազ Մոհամեդ Համա Ռաշիդ, Իրաք, 2017, 27’)
Unseen Photos of Anfal
(Hawraz Mohammed Hama Rasheed, Iraq, 2017, 27’)
12:15Բնակարանամուտ
(Էֆի Վայս/ Ամիր Բորենշտայն, Ալբանիա, 2016, 34’)
Housewarming
(Effi Weiss/ Amir Borenstein, Albania, 2016, 34’)
13:00Արյուն և լուսին
(Տոմազո Կոնտրոնեի, Եմեն/ Իտալիա, 2017, 78’)
Blood and the Moon
(Tommaso Contronei, Yemen/ Italy, 2017, 78’)
15:00Տների և տիեզերքի շուրջ
(Կոշտանա Բանովիչ, Նիդեռլանդներ, 2016, 60’)
Among Houses and the Cosmos
(Koštana Banović, Netherlands, 2016, 60’)
20:00Մրցանակակիր ֆիլմերի ցուցադրություն
Screening of Grand Prix Winning Films